21/05/2020
Тема : Підготовка торгового залу до
обслуговування відвідувачів.
Тема уроку: Попереднє сервірування столу. Складання полотняних
серветок.
Мета уроку:
навчальна: формувати професійні вміння і навички при попередньому
сервіруванні столу ; навчити правильному виконанню операцій розміщення
предметів на обідньому столі з дотриманням правил охорони праці;
розвиваюча: розвивати професійну компетенцію учнів у відпрацюванні
навиків сервірування столу , творче та раціональне мислення;
виховна: виховувати креативність, естетичні смаки.
Тип уроку: урок формування початкових (первинних) умінь.
Матеріально-технічне забезпечення:
Обідній стіл, сервант офіціанта, білизна (скатертини, серветки, ручник,
рушник), посуд порцеляновий, скляний, столові прибори, аксесуари, квіти.
Міжпредметні зв’язки: «Організація обслуговування в ресторанах»,
«Професійна етика і психологія», «Охорона праці», «Фізіологія харчування, санітарія і гігієна», «Технологічне обладнання (з
основами електротехніки)», «Кулінарна характеристика страв»
Перелік навчально-виробничих робіт: організація робочого місця
офіціанта, полірування посуду, накривання столів скатертинами, сервірування
обідніх столів.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
перевірка наявності учнів;
перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ - 45 хв.
1. Порядок
підготовки до роботи торгового залу
2. Дотримання правил
техніки безпеки при організації робочого місця
3. Порядок одержання
столового посуду, приборів , білизни
4. Підготовка столової
білизни до сервірування
5. Підготовка столового посуду
і приборів до сервірування
6. Способи складання
серветок
ІІІ. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
видача завдань для самостійної роботи учнів ;
повідомлення про критерії оцінювання практичної роботи учнів
самостійна робота учнів над виданим завданням;
цільові обходи майстра виробничого навчання робочих місць учнів з метою: оцінювання зовнішнього вигляду учня, організації робочого місця, дотримання правил охорони праці, правильного використання інструкційних карток, виконання учнями нових прийомів та технологічного процесу виконання робіт;
надання допомоги учням;
прийом майстром виконаних робіт;
перевірка якості роботи учнів та виконання ними норм часу;
прибирання робочих місць.
IY. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ - 15 хв
аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
оцінка роботи учнів;
аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення;
видача домашнього завдання.
ТЕСТИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ТА ЗАВОЄННЯ МАТЕРІАЛУ
1. Попереднє сервірування столу це:
А) підготовка столу до сніданку, обіду, вечері, чаю в залежності від меню прийнятого замовлення;
Б) сукупність предметів сервірування, призначених до
банкету;
В) мінімальна кількість предметів, необхідних для прийому
їжі (сніданок, обід, вечеря, банкет), що використовують в процесі підготовки
залу до обслуговування.
2. Попереднє сервірування столу до сніданку в ресторані включає:
А) закусочну тарілку, столові набори, пиріжкову тарілку, полотняну серветку, фужер;
Б) дрібну столову тарілку, закусочні набори, пиріжкову
тарілку, полотняну серветку;
В) закусочні набори, полотняну серветку, пиріжкову тарілку,
фужер, спеції, квіти.
3. Попереднє сервірування столу до обіду у ресторані включає:
А) пиріжкову тарілку, дрібну столову тарілку, столові,
рибні, фруктові набори, полотняну серветку;
Б) пиріжкову тарілку, закусочну тарілку, десертну
ложку, закусочні та столові набори, фужер, полотняну серветку, набір для
спецій;
В) пиріжкову тарілку, закусочну тарілку, закусочні набори,
столові набори, фужер, полотняну серветку, набір для спецій, квіти.
4. Попереднє сервірування столів у їдальнях, які працюють при
будинках відпочинку, санаторіях тощо включає:
А) паперові серветки, глибокі тарілки, хліб, холодні страви,
солодкі страви, посуд для гарячих напоїв, холодні напої, набори закусочні і
столові, спеції, квіти;
Б) закусочні тарілки, хліб, паперові серветки, посуд для напоїв;
В) закусочні набори, десертні набори, хліб, серветки.
5. Попереднє сервірування столу в загальнодоступних закладах
ресторанного господарства, де застосовують самообслуговування, включає:
А) паперові серветки, спеції, квіти;
Б) паперові серветки, хліб, спеції, квіти:
В) спеції, квіти, набори закусочні та столові, глибокі
тарілки.
6. Попереднє сервірування столу в ресторані до вечері включає:
А) стопку тарілок, набори закусочні, фужер, полотняні серветки, спеції:
Б) закусочні та пиріжкові тарілки, закусочний ніж та
виделку, столовий ніж та виделку, фужер, полотняні серветки, спеції, квіти;
В) закусочні та столові набори, закусочні та столові
тарілки, десертні набори,
полотняні серветки, фужер і чарки для горілки, квіти .
7. Закусочна тарілка має діаметр:
А) 340 мм.;
Б) 200 мм.;
В) 180 мм.
8. Глибока столова тарілка має діаметр:
А) 300 мм.;
Б) 240 мм.;
В) 250 мм.
9. Дрібна столова тарілка мас діаметр
А) 240 мм.;
Б) 300 мм.;
В) 200 мм.
10. Рибні столові набори призначені для споживання :
А) холодних страв з риби:
Б) гарячих других страв з риби:
В) супів з риби.
11. Фужери призначені для споживання:
А) шампанського;
Б) білого столового вина;
В) холодних напоїв.
12. При попередньому сервіруванні столів у ресторанах першими на стіл
ставлять:
А)скло;
Б) тарілки:
В)набори.
13. При сервіруванні столів у ресторанах спеції ставлять:
А) праворуч від основної тарілки;
Б) на лінії скла за пиріжковою тарілкою;
В) на лінії скла за закусочною тарілкою.
14. Чарки мадерні призначені для споживання:
А) шампанського;
Б) сухого вина;
В) міцного та десертного вина.
15. Чарка лафітна призначена для споживання:
А) міцного та десертного вина;
Б) червоного сухого вина;
В) білого сухого вина.
16. Чарка рейнвейна призначена для споживання:
Б) змішаних напоїв;
В) білого сухого вина.
17. Бокал призначено для споживання:
А) прохолодних напоїв;
Б) змішаних напоїв;
В) шампанського та ігристих вин.
18. Максимальне сервірування столу склом передбачає наявність на
столі:
А) сім видів скляного посуду;
Б) п’ять видів скляного посуд;
В) три види скла
Комментариев нет:
Отправить комментарий